Mindez függ a szülés utáni regenerációtól. Általában a szülés után 6 hét elteltével javasolt, a hat hetes nőgyógyászati kontroll után. Amennyiben az orvos mindent rendben talál, el lehet kezdeni az edzést. Ha a szülés nem természetes úton zajlott (császármetszés), egyéntől függően a 10-12. héten lehet elkezdeni a gyakorlást. Az anyukának mentális szempontból is előnyös, ha minél hamarabb társaságba kerül, ezáltal a szülés utáni depresszió esélye jelentősen csökken, ráadásul a táncos-tornás mozgásforma boldogsághormonokat szabadít fel. A babával végzett mozgás olyan fizikai kondíciót ad, amely a mindennapi terhelések elviselésére is képessé teszi a szervezetet és segít visszanyerni a várandósság előtti alakodat.
Miből áll egy Maminbaba óra?
Szeretik a babák a Maminbaba foglalkozást?
Kimondottan kedvelik a dallamos, latin ritmusokat, és a folyamatos, ringatózó mozgást, amit édesanyjuk végez az órán. Vannak babák, akik elalszanak közben, vagy kezük-lábuk jár a zenére. Nagyon édesek! :)
Nem nehéz a babával mozogni? Nem túl megterhelő?
Ha hordozol, akkor tudod milyen érzés, ha stabilan rögzítve rajtad van a babád és közben szabadon mozoghatsz. Ha nem hordozol, akkor gondolj arra, hogy mi az egyszerűbb: egy 5-10 kg-os csomagot kézben vinni vagy hátizsákban a hátadon? Ha jól van rögzítve a hordozó, akkor nem érzed annyinak a babád súlyát, mint amennyit a mérleg mutat. A Maminbaba mozgásforma két személyre van kialakítva, tehát figyelembe vettük azt a plusz terhelést, amit a hordozóban lévő baba jelent. Így csak annyival nehezíti a mozgást a baba súlya, amennyi a hatékony alakformálás miatt szükséges.
Hol próbálhatom ki a Maminbaba foglalkozást?
A Maminbaba órák budapesti és vidéki helyszíneit itt találod, és folyamatosan bővül a kör.
Minden Maminbaba oktatónál díjmentesen kölcsönözhetsz Tündérputtony hordozót. Erről az adott helyszínnél feltüntetett oktatótól tudsz érdeklődni. Ha hordozót szeretnél, legkésőbb a kiválasztott Maminbaba óra előtti napon jelezd az igényedet a választott helyszín oktatójánál!
